KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15774256
nr 1577 4256
Oidentifierad konstnär. Signerad, fors. Olja på pannå, 75x59 cm, yttermått inklusive ram: 89x73 cm
Utrop:
600 kr
måndag 13 november 2023
kl 18:56:36
Hackefors Porslins AB
Porslinsfabrik grundad i Linköping 1929.
Orrefors glasbruk
Glasbruk anlagt i Småland 1898.
Alsterfors glasbruk
Alsterfors var ett glasbruk etablerat 1886 och avveklat 1980.
Johansfors glasbruk